Kultura pracy, etyka i kariera zawodowa
Książka ma strukturę jednostek modułowych. Każdemu modułowi nadana została jednolita struktura jednostek modułowych umożliwiająca szybkie skorzystanie z treści, aktualnie potrzebnych, niezależnie od innych. Czytelnik może więc skorzystać z informacji w obrębie każdego z modułów, bez konieczności odwoływania się do innych, pomimo że treści każdego z nich są merytorycznie ze sobą powiązane i dopełniają się.
Książka ma na celu zapoznanie czytelnika z podstawowymi wiadomościami, jak i informacjami praktycznymi z zakresu różnych dyscyplin związanych z pracą zawodową i jej środowiskiem. Jej tematyka jest więc interdyscyplinarna. Pozwala tym samym rozumieć proces pracy i jego środowisko, ukazuje jak być aktywnym podmiotem w tym procesie i w związanych z nim praktycznych sytuacjach.
Tematyka podręcznika mieści się w obszarze problemowym pedagogiki pracy zajmującej się wsparciem człowieka w jego relacjach z pracą zawodową na przestrzeni całego życia.
Praca zawiera zarówno rozważania teoretyczne, jak i zagadnienia praktyczne, niekiedy bardzo szczegółowe. Są one jednakże rezultatem subiektywnego doboru dokonanego przez autora.
Adresatem książki sa przede wszystkim osoby, które stoją u progu kariery zawodowej, może on być przydatny również tym, którzy na tej drodze są już daleko. Odrebną grupę adresatów stanowią osoby aktywne zawodowo, stojące w obliczu dylematów związanych z jej wykonywaniem, jak też osoby bezrobotne, poszukujące pracy.
Książka może być przydatna pracownikom urzędów pracy, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz licznych już dziś instytucji i organizacji zajmujących się kształceniem zawodowym i poradnictwem zawodowym.
Ze wstępu Autora
Publikacja dostępna jest jedynie w wersji elektronicznej [SZCZEGÓŁY]