Stanisław Staszic' Zbigniew Wójcik

Kod produktu: 42
Producent: ITEE
 • Wydawca / Rok: Instytut Technologii Eksploatacji - PIB/2008
 • Ilość stron / format: 476 / B5 / twarda
 • ISBN / ISSN: 978-83-7204-672-7
 • szt.
  40,00 zł

  Książka poświęcona Stanisławowi Staszicowi wnosi nowe informacje, omawia najważniejsze dotychczasowe opracowania i wydawnictwa. Powinna zostać opublikowana nie tylko ze względu na rangę postaci jej bohatera, wagę jego dokonań (naukowych i organizacyjnych), stale na nowo odkrywaną aktualność wielu jego poglądów, a także niesłabnącą estymę, popularność i zainteresowanie, którymi Staszic cieszy się w naszym społeczeństwie.
  Ważne jest jednakże nie tylko podtrzymywanie pamięci o nim, ale także przekazywanie informacji o postępie badań na temat jego życia, poglądów i prac.
  Zadanie takie spełnia tom przygotowany przez Profesora Zbigniewa Wójcika, który jest wybitnym znawcą nie tylko życia i twórczości Stanisława Staszica, a także badań i literatury naukowej poświęconej Staszicowi. Profesor Wójcik sam - tak jak Staszic - jest geologiem - badaczem. Jest także historykiem geologii i znawcą dziejów nauki XVIII i XIX wieku. To daje gwarancję wysokiego poziomu merytorycznego książki.

  Z recenzji prof. dr hab. Kaliny BARTNICKIEJ


  Na rynku księgarskim w Polsce nie ma obecnie żadnej biografii Stanisława Staszica. Tymczasem Staszic to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego oświecenia, postać, która pozostawiła po sobie bogatą i wszechstronną spuściznę. Kolejne pokolenia Polaków sięgały do niej przez cały XIX i XX wiek.
  Autor omawianej publikacji jest obecnie jedynym badaczem tak dobrze znającym literaturę przedmiotu i wszechstronnie zorientowanym we wszystkich wątkach życiorysu oraz dokonań tego wielkiego Polaka.

  Z recenzji mgr. Józefa OLEJNICZAKA

  Publikacja dostępna jest również w wersji elektronicznej - SZCZEGÓŁY