Zasłużeni dla Radomia i okolic patroni radomskich ulic - Izabella Mosańska

Kod produktu: 724
Producent: ITEE
 • Wydawca / Rok: Instytut Technologii Eksploatacji - PIB/ 2010
 • Ilość stron / format: 188/ A5/ miękka
 • ISBN / ISSN: 978-83-7204-901-8
 • szt.
  15,00 zł

  Niniejsze opracowanie jest włączeniem się w działania wielu mądrych i dobrych ludzi na rzecz zachowania, ulepszania bądź upiększenia naszego lokalnego, radomskiego środowiska.

  W Radomiu i najbliższych okolicach było wielu takich ludzi, którzy w sposób szczególny zasłużyli się miastu i jego mieszkańcom. Na przestrzeni wieków kolejne pokolenia miały działaczy, którzy z wielkim zaangażowaniem, żywo reagowali na swoją rzeczywistość, często poświęcając życie dla dobra innych. Jesteśmy im winni pamięć, wdzięczność i podziw.

  Jednym ze sposobów uczczenia ich pamięci jest nadawanie ich imion ulicom miasta, w którym mieszkali i działali, dla dobra którego pracowali.

  Dzięki prezentowanemu wydawnictwu można poznać ludzi pełnych energii, pasji i chęci zrobienia czegoś dobrego; ludzi, którym warto poświęcić chwilę zadumy, o których można opowiedzieć na lekcji w szkole, z których działalności trzeba brać przykład dobrze pojętego 'lokalnego patriotyzmu'. Jest to nieśmiała próba oddania hołdu ich pracy, zaangażowaniu, sumiennemu wypełnianiu obowiązków, nawet poświęcaniu życia po to, by inni mogli w tym mieście i kraju pracować, odpoczywać, uczyć się i kształcić czerpiąc z pozostawionego dziedzictwa.

  Ze wstępu Autora